LearningApps

Appide loomise keskkond

Tegemist on justkui õpetajate ja õppijate interaktiivse töölauaga, kus saab luua erinevaid interkatiivseid lisaprogrammikesi õppimiseks ja õpetamiseks. Keskkond on mitmekeelne.

Autor: Marju Piir, TÜ haridustehnoloog (http://etu.ut.ee/kevad-2015/haridustehnoloog-soovitab-8/)

Tegemist on Web 2.0 rakendusega, mis on mõeldud õppimise ja õpetamise toetamiseks, lisades õppeprotsessi uudsust ja mitmekesisust. Learning Apps keskkonnnas on võimalik luua väikeseid interaktiivseid mooduleid, mida võib kasutada õppematerjalidena või  enesekontrolli harjutustena. Keskkonna eesmärk on koguda kokku erinevaid taaskasutatavaid mooduleid, mida võivad kasutada ja ka muuta kõik. Moodulid ei ole omavahel  seotud ega moodusta tervikut, seega on neid võimalik kasutada väga erinevatel sihtrühmadel ja erinevatel eesmärkidel.

Aadress: http://learningapps.org

Keskkond on mitmekeelne (18 keelt, k.a eesti keel). Tänaseks on sinna kogunenud ka juba hulk eestikeelseid materjale. Soovi korral saate kasutada osaliselt tõlgitud eestikeelset keskkonda.

Learning Apps keskonnas tehtud interaktiivseid harjutusi on võimalik kasutada mistahes aines ja vanuserühmas. Kasutada saab kõiki olemasolevaid harjutusi, vajadusel neid muutes. Samas saab ka ise luua uusi harjutusi. Keskkonnas on võimalik toimetada nii sisse logituna kui logimata. Kõiki harjutusi on võimalik jagada ja vistutada (v.a juhul, kui kasutate keskkonda sisse logimata).

Harjutused sobituvad paljudele erinevatele platvormidele.  Võimalik luua ka QR-koodi.

Kui on soov töötada keskkonnas koos õpilastega, siis saab kasutada klasside moodustamise võimalust – luua ja hallata õpilaste kontosid.

learningapps3Valida on väga palju erinevat tüüpi harjutuste vahel. Olemas on harjutused, kus õppija saab teha valikuid (nt miljonimäng, valikvastused, sõnasegadik), sobitada, jaotada, järjestada (nt pusle, kaardil märkimised, grupeerimised, memoriin) või ise kirjutada (nt ristsõna, poomismäng, lünktekst). Samuti on võimalik luua ja kasutada mitme vastajaga harjutusi (nt miljonimäng valikvastustega, võiduajamine).

Vahenditest pakub Lerning Apps hääletamist, kalendrit, märkmete lisamist helidele/videotele, märkmikku, mõistekaarti, veebitahvlit, jututuba, ühiskirjutamise võimalust.

Olemasolevaid harjutusi on võimalik otsida kas otsingusõna abil või kasutada antud kategooriaid.

Harjutuste loomiseks võib valida olemasolevate näidete hulgast sobiva (Sirvi äppe), salvestada see enda Minu äpid kausta ja seejärel kohandada. Uue mooduli/harjutuse loomiseks tuleb klõpsata nupul Loo äpp, valida antud mallide seast sobiv ja täita tühi mall sobiva sisuga. Soovitav oleks pärast uue mooduli/harjutuse salvestamist see ka avaldada, et teha see kättesaadavaks teistele kasutajatele.   

Töövahendi kasutusjuhendid

  • LearningApps: multi-player mängud (Tuuli Koitjärv)

Learningappsmultiplayer.pdf